محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانهااخبار سراسری

در محصولات کشاورزی به استانداردهای جدی نیاز داریم

به گزارش کاتنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری روز شنبه در نخستین جلسه شورای استاندارد قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: برخی کالاهایی که در بازار وجود دارد، از استاندارد لازم برخوردار نیست، مثلا محصولی را با یک آلیاژی تولید می‌کنند، که استحکام و دوام کافی ندارد، به همین دلیل خسارت‌هایی که می‌دهیم، زیاد است.

وی با بیان اینکه ترکیب شورای استاندارد متشکل از حوزه اجرا و نظارت است بیان داشت: صنعت و معدن و تجارت، نظام‌مهندسی، اداره‌کل تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی و مجموعه‌های دیگر با هم ارتباط تنگاتنگی دارند.

نماینده قم همچنین با اشاره به بازگردانده شدن محصول‌های کشاورزی صادر شده مانند فلفل و هندوانه به برخی کشورها گفت: حتی کشورهایی که هیچ چیزشان استاندارد نیست، هندوانه ما را به دلیل نیترات و سمومی که در آن است بر می‌گردانند.

ذوالنوری ادامه داد: در بحث محصول‌های کشاورزی که با عمر و سلامت جامعه سر و کار دارد، نیاز به اِعمال استانداردهای جدی داریم، البته نه اینکه انجام نمی‌شود، اما دستگاه قضایی باید با جدیت ورود پیدا کند، چون برای برخی موارد تخلف، در قانون جرم انگاری نشده است.

عضو مجمع نمایندگان قم بیان کرد: می‌توانیم به عنوان اصلاح قانون، جرم‌انگاری کنیم و هزینه تخلف را بالا ببریم، که استانداردها رعایت شود./

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا