محل تبلیغات شما 09100303426
اخبار استانهااخبار سراسری

برگزاری دومین جلسه از سلسله نشست های پویش مردمی حرف حساب با موضوع بررسی و واکاوی مطالبات مردم در حوزه فضای مجازی

به همت جمعیت آمران به معروف و ناهیان از منکر استان قم عصر دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم دومین جلسه از سلسله نشست های پویش مردمی حرف حساب با موضوع بررسی و واکاوی مطالبات مردم در حوزه فضای مجازی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کارتلاش تولید از استان قم ، دومین جلسه از سلسله نشست های پویش مردمی حرف حساب با موضوع بررسی و واکاوی مطالبات مردم در حوزه فضای مجازی با حضور حجت الاسلام دکتر محمد شیخ الاسلامی معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ضمن تعریف شرایط حال فضای مجازی گفت :ما اصلا درک مهمی از فضای مجازی نداریم ،رهبری فرمودن اول باید فضای مجازی تعریف شود در صورتی که این مقوله همچنان ناقص مانده است.

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت بهترین وسیله و هدف ما در نهایت رسانه است ولی در واقع فضای مجازی صرفا رسانه نیست بلکه زندگی و امورات مردم است.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی افزود باید اجازه داد همه گروهها و اقشار در فضای مجازی حضور داشته باشند تا بتوان افکار و سلایق گوناگون را در یکجا جمع کرد.
معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به اینکه فضای مجازی در کشورها و ادیان مختلف معنی و مفهوم خود را دارد و همه به یک شکل به فضای مجازی نگاه نمیکنند گفت سازمان تبلیغات و سایر نهادها در بحث آموزش و پرورش و فضای مجازی بسیار تلاش کرده وهمچنان فعال و مستمر در این مسیر حرکت میکنند.

شیخ الاسلامی گفت فضای مجازی برای یکسری محل درآمد زایی شده و برای عده ای بستر ترویج افکار و عقاید ، باید دید چرا وبا چه هدفی فعال هستند و چگونه جذب مخاطب می کنند.

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود حوزه و ‌نهادهای فرهنگی در فضای مجازی بدنبال فعالیت اقتصادی نیستند ولی فعالیت و کنترل بر فضای مجازی قطعا هزینه بر می باشد.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی در ادامه گفت طلاب بسیاری در این فضا مشغول هستند حتی درامدزایی سالمی دارند که نه تنها کار فرهنگی است بلکه اشتغال زایی مختصری هم ایجاد شده است.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی با اشاره بر اینکه حکمرانی در فضای مجازی داخل خودش اتفاق می افتد و ازبیرون امکان کنترل و اشراف به هیچ وجه نیست افزود میبایست جهت کنترل بر فضای مجازی بلحاظ فناوری و آی تی پیشرفت خوب و لازمی داشته باشیم تا زمانی که فناوری ضعیف و قدیمی باشد امکان کنترل بمراتب سختتر و حتی وجود ندارد.

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت دوران سخن گفتن و شنیدن تمام شده الان زمان تساوی حقوق شهروندی است و همگان در برابر فضای مجازی تسلیم و فضای مجازی میبایست در برابر تساوی حقوق شهروندی تسلیم باشد.

دکتر شیخ الاسلامی گفت در حال حاضر نقش شبکه های اجتماعی بشدت بالاست و تمامی این شبکه ها با اهداف مهم و کلیدی ایجاد شده است و اینجاست که باید در برابر این اهداف غیر اصولی و مخرب فریضه امربه معروف و نهی از منکر را پیاده سازی کرد.

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه گفت تا زمانیکه فهم سیاسی کم باشد همواره شبکه های اجتماعی به شستشوی مغزها و افکار عمومی مسلط خواهد بود دراینجا هم نقش فریضه امر به معروف و نهی از منکرنمایان می شود.

شیخ الاسلامی ادامه داد در حال حاضر ظرفیت فضای مجازی برای ورود فریضه امربه معروف آماده است بشرطی که امنیتی و هراس انگیز نباشد.

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به اینکه فضای مجازی را از ما گرفتند گفت ما وظیفه داریم هم بعنوان جریان تشیع و هم نظام جمهوری اسلامی با جدیت ورود کنیم و حقی که از ما گرفته شده را بازپس بگیریم.

حجت الاسلام شیخ الاسلامی مجدد بر مطالب خود تاکید کرد و افزود همواره سخنان مقام معظم رهبری در مقوله فضای مجازی و متعلقات آن باید سرلوحه اقدامات و فعالیت های نهادهای فرهنگی و دینی و اجتماعی و….باشد.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه محمد مهدی اکبری دبیر جمعیت آمران به معروف و ناهیان از منکر استان قم ضمن اشاره بر پاره ای اقدامات انجام گرفته توسط جمعیت در حوزه مطالبه گری به بیان اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی اشاره کرد و گفت جمعیت آمران قطعا در فضای مجازی نیز اقدامات موثر و مناسبی انجام خواهد داد.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا