محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانها

استان قم رتبه سوم را در ارائه تسهیلات به واحدهای اقتصادی کسب کرد

به گزارش کاتنا، محمود سیجانی در حاشیه کار گروه تسهیل ورفع موانع تولید بیان کرد: امروز به مباحث مربوط به کمیته‌های تخصصی ذیل کارگروه پرداخته شد که در این جلسه ۱۴ واحد صنعتی غیرفعال یا دارای مشکل با دستگاه های اجرایی یا مشکلات تسهیلاتی بررسی شد.

وی افزود: مصوباتی که در این راستا انجام شد در جهت تقسیط بدهی این واحدها به تأمین اجتماعی به مدت ۶۰ ماه، بدهی به امور مالیاتی، دسترسی به شهرک‌های صنعتی و مجوزهای آن، مشکلات بانکی واحدها بود.

سیجانی ادامه داد: دیگر مشکلات این حوزه ها در واحد های کشاورزی بود که در راستای حل آن ها به بانک ها گفته شد به دلیل خشکسالی اخیر به کشاورزان در پرداخت مطالبات سخت نگیرند و تا پس از اختصاص اعتبار به آن ها توسط جهادکشاورزی صبر کنند.

وی از اختصاص ۲۴۵ میلیارد تومان تسهیلات برای رفع مشکلات ۲۰ واحد صنعتی خبر داد و گفت: این مقدار به بانک‌های عامل برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و نقدینگی واحدهای فعال استفاده می شود.

سیجانی در ادامه گفت: در سال جاری در کل هزارو۶۰۰ میلیارد تومان برای کمک به این واحدها تصویب شده که با ارائه این تسهیلات برای نزدیک به ۷۷۰ نفر اشتغال تثبیتی یا جدید ایجاد می‌شود؛ البته با توجه به افزایش هزینه های تولید و قیمت مواد اولیه به حداقل ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی از طرح نظارت و پایش تسهیلات پرداخت شده خبرداد و گفت: پس از ارائه تسهیلات بر عملکرد واحدهای دریافت کننده نظارت شده و نتیجه در قالب گزارشی ارائه داده می شود.

سیجانی عنوان کرد: تسهیلات پرداختی از تیرماه امسال تاکنون ۷۴۰ میلیارد تومان بوده که این نشان دهنده سرعت عمل خوب استان است و مسبب قرارگیری استان در رتبه سوم در این حوزه شده است.

وی در خصوص مقدار بودجه ارائه شده در سال گذشته توضیح داد: در سال گذشته اعتبار اختصاص داده شده ۶۰۰ میلیارد تومان بود که ۱۰۰ میلیارد تومان آن برای حوزه صنعت، ۱۵۰ میلیارد تومان برای حوزه کشاورزی و مابقی برای حوزه گردشگری ثبت شده است.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا