محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانهاورزشی

۲ مدال قمی‌ها از کشتی جهان / رضایی نقره‌ای شد

به گزارش کاتنا، در شرایطی که علیرضا نجاتی، محمدجواد رضایی و امیر عبدی از استان قم در ترکیب تیم اعزامی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران به رقابت‌های ۲۰۲۱ قهرمانی جهان در بلگراد صربستان اعزام شده بودند، محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم به نشان نقره دنیا دست یافت.

رضایی که از دهه ۱۳۹۰ با درخشش در رده‌ سنی نونهالان پا به عرصه قهرمانی این رشته مدال‌آور و المپیکی گذاشته و حضور در مسابقات رده‌های سنی مختلف آسیا و جهان را تجربه کرده و چندین مدال داخلی و بین‌المللی در کارنامه افتخارات خود دارد، در این دوره از پیکارهای جهانی نشان نقره را برای کشتی و ورزش قم به ارمغان آورد.

رضایی که فرنگی‌کار تیم ایران در وزن ۶۷ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۲۱ امیدهای جهان بود، نخستین مبارزه خود را با نیلس بوشنر از آلمان انجام داد و با اقتدار هشت بر صفر حریف خود را برد و به مرحله دوم رسید و در این مرحله الکسی ماسیک از کشور اوکراین را با همین نتیجه مقتدرانه از پیش رو برداشت.

فرنگی‌کار ملی‌پوش استان قم با حضور در مرحله یک چهارم‌نهایی به مصاف میخائیل یاخیایف از روسیه رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ حریف را مغلوب کرد تا راهی نیمه نهایی شده و با جانی ختسوریانی از گرجستان روبه‌رو شود که این حریف را نیز با شایستگی ۵ بر ۱ شکست داد و جواز حضور در دیدار فینال را به دست آورد.

حریف فینال ستاره کشتی قم یک فرنگی‌کار سرسخت از کشور آذربایجان به نام حسرت جعفراف دارنده عنوان قهرمانی مسابقات جوانان جهان بود که نتیجه ۳ بر ۲ به نفع حریف رقم خورد و بدین‌ترتیب فرنگی‌کار ملی‌پوش استان قم به نشان نقره و مقام نایب‌قهرمانی این دوره از پیکارها بسنده کرد.

در این مسابقات امیر عبدی دیگر فرنگی‌کار قم در وزن ۷۲ کیلوگرم ابتدا با نتیجه ۱۱ بر ۳ عبدالله توپراک از ترکیه را برد، سپس با نتیجه ۹ بر ۱ به سرگئی کوتوزوف دارنده مدال نقره جهان از روسیه باخت و با توجه به حضور این کشتی گیر در فینال، ملی‌پوش کشتی قم به گروه بازنده‌ها رفت.

فرنگی‌کار قمی وزن ۷۲ کیلوگرم تیم ایران در گروه بازنده‌ها ابتدا با نتیجه ۹ بر ۱ دنیس مرتل از چک را شکست داد و سپس با نتیجه ۹ بر صفر مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان به پیروزی دست یافت تا راهی دیدار رده‌بندی شود اما در تلاش برای کسب مقام سوم و نشان برنز ناکام بود و با نتیجه ۱۲ بر ۷ به اولوی غنی‌زاده از آذربایجان باخت.

این در حالی است که علیرضا نجاتی فرنگی‌کار وزن ۶۳ کیلوگرم تیم ایران که دیگر ملی‌پوش کشتی قم در ترکیب تیم اعزامی به پیکارهای ۲۰۲۱ قهرمانی جهان در صربستان بود، در نهایت به مقام سوم و نشان برنز دست یافت تا قمی‌ها یک نقره، یک برنز و یک عنوان پنجمی در این دوره داشته باشند و ایران با حضور مهدی علیزاده‌پورنیا مربی ارزنده و جوان کشتی قم نایب‌قهرمان جهان شود.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا