معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

فرهاد دادبخش

ورود ۳۰ هزار میلیارد تومان خوراکی به سفره مردم با اجرای طرح فجرانه “کالابرگ”

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۲۲۰ هزار فروشگاه متصل به طرح کالابرگ هستند، گفت: با گذشت ۱۱ روز از اجرای طرح فجرانه کالابرگ، مجموعاً ۳۰ هزار میلیارد تومان وارد سفره مردم شده که چرخ تولید را نیز وادار به تحرک کرده است.
کد خبر : 14379
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹
ورود ۳۰ هزار میلیارد تومان خوراکی به سفره مردم با اجرای طرح فجرانه “کالابرگ”
به گزارش کاتنا و به نقل ازمرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا، «علیرضا عسگریان» در حاشیه بازدید از بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر همین اتفاق نیز طی دو ماه آینده رخ دهد، طی سه ماه، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان وارد سفره مردم می‌شود.
وی افزود: قرار است کلیه خدمات اعتباری بر روی شبکه ملّی اعتبار(شما) پیاده‌سازی شود که در حال حاضر سه مورد از مهم‌ترین طرح‌ها روی این شبکه پیاده‌سازی شده است.
عسگریان با بیان این که راهبرد دولت از ابتدا توجه ویژه به سفره مردم بوده است و به همین دلیل بود که ارز ترجیحی حذف و یارانه مردم ارتقاء یافت، گفت: از ابتدای امسال طرح کالابرگ به‌عنوان یکی از فعالیت‌های اصلی شبکه ملّی اعتبار اجرا و به مرور به کل کشور تسری یافت.
وی با اشاره به طرح فجرانه کالابرگ یادآور شد:  اکنون بیش از ۷۰ درصد مردم کشور مشمول طرح کالابرگ الکترونیک هستند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این طرح دارای چند مختصات است، تصریح کرد: در چند ماه گذشته میزان یارانه مضاعف تشویقی ۱۲۰ هزار تومان و شرط استفاده‌اش این بود که افراد باید ۲۰۰ هزار تومان از میزان یارانه خود را از میان ۱۱ قلم استاندارد سبد غذایی خرید کنند تا ۱۲۰ هزار تومان یارانه مضاعف برای آن‌ها شارژ شود و چون شرطی وجود داشت، موجب عدم استقبال مردم می‌شد؛ اکنون آن شرط ۲۰۰ هزار تومان برداشته شده و میزان اعتبار تشویقی نیز از ۱۲۰ هزار تومان به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته و همچنین استقبال مردمی به سقف ۱۵ برابر رسیده است.
وی افزود: در ۲۲ بهمن‌ماه امسال، در یک روز ۸۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شد. اکنون ۷۲۰۰ میلیارد تومان طی ۱۱ روز یارانه به مردم پرداخت شده است که این رقم به جز یارانه خودشان بوده و اعتبار تشویقی است. ۲۳ هزار میلیارد تومان هم مردم خودشان خرید کرده‌اند؛ یعنی طی ۱۱ روز، ۳۰ هزار میلیارد تومان به روی سفره مردم نشسته است. کم‌ترین تأثیر آن این است که این موضوع بر روی سفره مردم نشسته و موجب امنیت غذایی می‌شود.
عسگریان با بیان اینکه ۵۷ درصد مردم از طرح کالابرگ استقبال نشان داده‌اند، گفت: حدود ۳۲ میلیون نفر از طرح استقبال کردند و این باعث شده ۳۰ هزار میلیارد تومان بر روی سفره مردم بنشیند و علاوه بر اینکه ضمانتی برای تغذیه مردم باشد، موجب شده جریان تولیدی در کشور حرکت کند.
به گفته معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طی ۱۱ روز ۳۲ میلیون بسته غذایی توزیع شده است.
وی با بیان اینکه طرح فجرانه از ۱۸ بهمن‌ماه شروع شده و تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، تأکید کرد: با گذشت ۱۱ روز از اجرای این طرح، مجموعاً ۳۰ هزار میلیارد تومان وارد سفره مردم شده که چرخ تولیدی را نیز وادار به تحرک کرده است و اگر همین اتفاق نیز طی دو ماه آینده رخ دهد، طی سه ماه، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان وارد سفره مردم می‌شود.
عسگریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از ۲۱ بهمن‌ماه تا ۲۳ بهمن‌ماه صف‌هایی برای خرید سبدکالای طرح فجرانه ایجاد شده بود، گفت: اکنون این صف‌ها شکسته شده است.
معاون وزیر رفاه با اشاره به اینکه ۲۲۰ هزار فروشگاه طرف قرارداد داریم، گفت: طی پنج تا هفت روز از ۴۰ هزار مغازه بازدید کردیم. اگر تخلف و اختلافی وجود داشته، آن‌ها را شناسایی کردیم. همچنین از طریق مرکز، الگوریتم‌هایی را طراحی کرده و از این طریق توانستیم تخلفات یا شبهات را در سطح مغازه‌ها شناسایی کنیم

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شعار سال 1403 کاریابی دیجیکار