محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانها

غیرت دینی، نیاز جامعه امروز است

به گزارش کاتنا، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم، افزود: غیرت دینی سبب می‌شود تا جامعه در برابر گناهان و آسیب‌های جامعه به فکر علاج باشند.

وی در ادامه با قدردانی از هیآت مذهبی در زنده نگه‌داشتن شعائر دینی خاطرنشان کرد: تا زمانی که نام و یاد امام حسین(ع) زنده است، آسیبی بر این کشور وارد نخواهد شد.

حسینی بوشهری اضافه کرد: امام حسین (ع) در روز هشتم محرم و پس از قطع آب، با دشمنان اتمام‌حجت کرد تا بعدها در تاریخ گفته نشود که چرا سید و سالار شهیدان قبل از جنگ با دشمن با آن‌ها سخن از روی خیرخواهی و هدایت بیان نکرد.

امام‌جمعه  قم برخی از عبرت‌های عاشورا را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: خیرین و مسئولان هیات‌های مذهبی را تقویت کنند چراکه اگر پای جوانان از این محافل کوتاه شود در مراکز خطرناک‌تری باز می‌شود، رونق عاشورا و عزاداری‌ها دشمنان را ناامید می‌کند.

وی فرارسیدن روز خبرنگار را موردتوجه قرار داد و بیان درکرد: خبرنگاران جهاد گران عرصه فرهنگ هستند و شایسته است در عرصه جهاد تبیین ورود روشنگرانه‌ای داشته باشند.

۱۷ مرداد و سالگرد شهادت شهید محمود صارمی به‌عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود،  گناه را از عوامل اصلی سقوط انسان برشمرد و بیان داشت: شناخت لازم به گناه و ضررهای دنیوی و اخروی آن و عاقبت تلخ گناه‌کاران می‌تواند انسان را از گناه بیزار کند.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه گناه ظلم به نفس است، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های هشداردهنده قرآن کریم در مورد گناه این است که در روز قیامت هیچ‌کس بار گناه دیگر را به دوش نمی‌کشد و هر کس مسئول عمل خود است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: یکی از آسیب‌های اخلاقی و فرهنگی موجود در جامعه، تلاش عده‌ای برای عادی‌سازی گناه و کوچک شمردن آن است.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا