محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانهااخبار سراسری

لزوم رسیدگی فوری مسئولان به مشکل سختی معیشت مردم، گرانی و بیکاری

به گزارش کاتنا به نقل از مرکز خبر حوزه، ‌آیت‌الله نوری همدانی‌ در دیدار حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری، استاندار مازندران و مسئولان برگزاری کنگره غدیر، کنگره نهج‌البلاغه و کنگره مرحوم آیت الله کوهستانی، به سابقه طولانی تشیع و تشکیل اولین حکومت شیعی در طبرستان اشاره کرد و اظهار داشت:‌ این منطقه به عنوان مهد تشیع در ایران از تاریخ غنی برخوردار است و این منطقه عالمان برجسته و بزرگی را به جهان اسلام معرفی کرد.

وی در ادامه به معرفی شخصیت آیت الله کوهستانی پرداخت و افزود: آیت الله کوهستانی از علمای بسیار متواضع و خدمتگزاری بود که همواره ارتباط خود را با مردم حفظ می‌کرد و همواره به مشکلات مردم رسیدگی می‌کرد.

این مرجع تقلید در ادامه یکی از مهم‌ترین اقدامات مسئولان را رسیدگی به مشکل سختی معیشت مردم و گرانی و بیکاری دانست و با خطاب به مسئولین استان تصریح کرد: شما باید اولین کسانی باشید که برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه به مناسبت برگزاری کنگره غدیر در مازندران گفت: علامه امینی با تلاش بسیار توانست کتاب گران سنگ الغدیر را بنویسد و یکی از مهمترین مسئولیت‌های شما رساندن غدیر و پیام جهانی آن به تمام مردم دنیا می‌باشد.

وی همچنین با اشاره به کتاب نهج‌البلاغه ابراز داشت: این کتاب شریف سرشار از معارف بلند و مطالب دقیقی است و آن حضرت در زمینه‌های فراوانی سخن فرموده‌اند که باید یکی از رویکردهای شما اتحاد بین مسلمانان بر محوریت واقعه غدیر باشد.

این مرجع تقلید زمینه سازی بسترهای مناسب برای تدریس نهج‌البلاغه به عنوان یکی از دروس اصلی حوزه ضروری دانست و ادامه داد: باید شرایطی به وجود آورد تا کتاب شریف نهج‌البلاغه به عنوان یکی از دروس اصلی حوزه فراهم شود تا شاهد گسترش فرهنگ علوی در میان محققان و اندیشمندان باشیم.

‌آیت الله نوری همدانی یکی از موضوعات مهم مطرح شده در نهج‌البلاغه را فتنه شناسی و جریان شناسی فتنه عنوان کرد‌ و افزودند: یکی از فتنه‌های دوران معاصر تشکیل دولت غاصب کودک کش اسرائیل است که در زمان کنونی سعی در صاحب حق جلوه دادن خود دارد، از این رو باید مسلمانان همواره بیدار و آگاه باشند.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا