محل تبلیغات شما 09100303426
اخباراخبار استانهااخبار سراسری

ایجاد دبیرخانه دائمی پژوهش در جامعه المصطفی العالمیه / رسیدن به مرجعیت علمی و تقریب مذاهب

به گزارش کاتنا ، حجت الاسلام و المسلمین مجید عبادی در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش در سالن جلسات سازمان مرکزی جامعه المصطفی برگزار شد با اشاره به اینکه هر ساله این برنامه توسط مرکز برگزار می‌شود اظهار کرد: با ایجاد دبیر خانه دائمی پژوهش در مرکز سعی در دستیابی به مرجعیت علمی جامعه المصطفی داریم.

وی افزود: در راستای نیل به هدف فوق توجه به مسائل فرهنگی و ملیتی نیز وجود دارد که سبب جذب مخاطبان بسیاری در سراسر دنیا خواهد شد.

معاون پژوهش جامعه المصطفی خاطر نشان کرد: برنامه های دراز مدت، میان مدت و کوتاه مدت جامعه المصطفی وجود دارد ولی باید از همه ظرفیت بهره گیری نمود تا بتوانیم به علم نافع دست پیدا کنیم.

عبادی با اشاره به اینکه عرصه پژوهش در جامعه المصطفی در دو سطح حیطه علوم اسلامی و علوم انسانی با رویکرد اسلامی است تصریح کرد: ایجاد انگیزه و تلاش برای جذب اساتید و طلاب و دانشجویان از اهداف اصلی ما برای نیل به این مقصود است.

مانع زدایی از عرصه پژوهش یکی دیگر از اهدافی بود که این مسئول عالی جامعه المصطفی به آن اشاره و ابراز امیداوری کرد: با همکاری نهادهای مسئول بتوانیم هفته پژوهش خوبی را در سطح ملی و بین المللی به منصه ظهور برسانیم.

در ادمه حمید رضا قلی زاده مدیر کل ساماندهی و پشتیبانی پزوهشی جامعه المصطفی با اشاره به شعار سال جامعه در خصوص رفع موانع از عرصه پژوهش تشکیل شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی را یکی از شاخص‌های اصلی این کمیته دانست و ابعاد آن را در زمینه اطلاع رسانی، اجرایی و محتوایی نام برد و خاطر نشان کرد: از روز شنبه افتتاحیه هفته پژوهش جامعه المصطفی در مجتمع آموزش عالی امام خمینی برگزار خواهد شد که بیش از ۱۸ برنامه برای این هفته در نظر گرفته شد است.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا