محل تبلیغات شما 09100303426
اخبار سراسریاقتصادی بازرگانی

تامین مواد اولیه، پاشنه آشیل شرکت‌های فولادی ایران

به گزارش کار تلاش تولید دکتر یارجانلی مدیرعامل صنعت ورق آرین پاژ در گفتگو با کار تلاش تولید گفت: زنجیره فولاد در ایران زنجیره کاملی است، با این حال متاسفانه در حوزه تامین مواد اولیه بسیاری از شرکت‌ها با مشکل روبرو هستند و در این حوزه در سالیان اخیر، بی‌نظمی‌هایی وجود داشته است.
وی افزود : بعضاً ما مجبور می‌شویم مواد اولیه خود را از بازار سیاه تامین کنیم که این واقعاً مشکل بزرگی بوده وقیمت پایه عرضه در بورس کالا هم در حوزه انواع ورق فولادی بعضاً منصفانه و کارشناسی نیست که این موضوع باید اصلاح شود.
یارجانلی اظهار داشت : ما خط تولید ورق رویه را در کشور راه‌اندازی کرده‌ایم که یک محصول با ارزش افزوده بالا محسوب می‌شود اما متأسفانه در تامین مواد اولیه این خط با مشکل جدی روبرو هستیم.
مدیرعامل صنعت ورق آرین پاژ در پایان تأکید کرد: سال آینده نیز خط تولید لوله و پروفیل تخصصی صنعت خودرو و لوازم خانگی را راه‌اندازی می‌کنیم که با سرمایه‌گذاری که در این طرح توسعه انجام داده‌ایم، امیدواریم مشکلی در زمینه تامین مواد اولیه آن وجود نداشته باشد.
*******
یادآور می شود پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (IranMetafo 2021 فولاد، فلزات غیرآهنی، ریخته‌ گری، قالب‌سازی، آهنگری، معدن و صنایع معدنی،صنایع سرامیک و نسوز‌ها، شیرهای صنعتی) در تاریخ ۲۷ بهمن سال ۱۳۹۹ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز بکار نموده و فعالان و صاحب‌نظران امر را در محیطی تخصصی و تجاری گرد هم آورده است که بخشهای این نمایشگاه عبارتند از آهن و فولاد ، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری و ماشین‌کاری ، فلزات غیرآهنی ، معدن و صنایع معدنی ، کوره‌ها، نسوزها و سرامیک‌های صنعتی و پروژه‌های صنعت و معدن .
شایان ذکر است این نمایشگاه با استقبال گسترده‌ی فعالان داخلی و بین‌المللی و اخذ تاییدیه اتحادیه جهانی نمایشگاه‌های بین‌المللی(UFI)، در سال گذشته با حضور ۴۵۰ شرکت از ۲۲ کشور مختلف، در ۱۱٫۱۸۵ مترمربع فضای نمایشگاهی برگزار شده و در این نمایشگاه شرکت های صنعتی داخلی و بین‌المللی محصولات، قابلیت‌های فنی و نوآوری‌های خود را به بازدیدکنندگان عرضه می‌نمایند و از تعامل با دست‌اندرکاران صنعت و فرصت‌های موجود بهره می‌گیرند.

محل تبلیغات شما 09100303426

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا